| ANONIMU3O02 a întrebat:

Cat credeți că aș slabi intr-o luna cu 1500kcal pe zi cu 1.91 înăltime 15 ani și 80kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Din punct de vedere medical esti bine
la 191 cm si 80 kg Greutate normala Fara risc de boala
de aici in jos:
la 191 cm si 67 kg esti in zona subpondelal
deci ai 13 kg cu care sa te joci 1-2 luni
ca tu vrei sa fi mai subtire e doar la rotite, cu mese regulate slab caloric poti slabi_tu decizi cat_ar trebui sa dai jos 10 kg pe luna_dar ai multa miscare in fata.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai minca fastfood, numai bea cola si o sa slabesti, altfel nu. Fă sport mergi pe jos

| Anonimul151 a răspuns:

Ție ți se pare o greutate mare 80kg la înălțimea ta? La înălțimea ta, aceasta greutate e una bună. Nu e una mare.

Gandește-te. Cel mai mare procent din greutate sunt componența oaselor. Iar restul e greutatea ta normală.

| ANONIMU3O02 explică (pentru Anonimul151):

Da, știu că greutatea mea este una decenta dar nu mă simt bine in corpul meulaughing sunt puțin gras, nu mult și aș vrea să nu mai fiu.

| Anonimul151 a răspuns (pentru ANONIMU3O02):

Recomandat ar fi să faci sport mult. Așa va fi mult mai ok din toate punctele de vedere.

Nu te mai considera gras! Pentru că nu ești!

| nukeyly a răspuns:

Aici ceva info interesant legat de post si efecte surprinzatoare:
post pana in 382 zile, unii s-au vindecat de diabet ca este incurabil dupa mediciii clasici

What happens if you Don't Eat for 44 Days? (Fasting Science)
3, 442,606 views Mar 20, 2022
https://www.youtube.com/watch?v=pfgM6nfWU-I