| anonim_4396 a întrebat:

Cât de gravă este boala Wilson? Credeți că pune dificultate în a te angaja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de locul de munca daca te solicita foarte mult sau cere o anumita acuratete.

Vad ca exista tratament si daca esti consecventa si-l iei corect, este posibil sa duci o viata normala si sanatoasa.
Multa, foarte multa sanatate!

https://www.reginamaria.ro/......ecunoastem

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie tratată la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Netratată poate deveni fatală ducând chiar la deces!
Este o boala autoimună moștenită genetic, atâta timp cât urmezi tratament și te ții de el cu sfințenie nu ar trebui sa fie o bariera privind angajarea.

| 29mai a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am primit acceptul de la medicul cu Protecția muncii la analizele pentru angajare pe motivul că îmi tremură mâinile analizele de sânge au ieșit foarte prost astăzi am făcut analize pentru boala asta aștept rezultatele m-ai am de făcut o grămadă de analize suplimentare și fiecare trebuie doctor specialist trebuie sa specifice clar faptul că sunt apt de munca asta cu condiția in care am lucrat aproape 5 ani
la altă firmă fara nici o problemă

| anonim_4396 explică (pentru 29mai):

Sper sa nu o ai sad
Poate fi un simptom al acestei boli tremuratul mâinii, dar totodata poate fi pentru faptul ca ești speriata, e posibil sa anticipi tot ce va veni de la analize într-un mod lugubru! Cred ca îți tremura serios mâinile dacă nu ai primit acceptul de la acel medic, ești oripilată de rezultatul care va veni, nu cred ca îți tremura mereu mâinile ca in Parkinson. Aceste probleme îți pot declanșa anxietatea!
Sper sa primesti un rezultat bun, și sa nu scrie ca, diagnostic pe foaie aceasta boala.
Poate suferi de o forma severa de anemie și nu ai aceasta boala!
Îți doresc multă sănătate!
Include in Alimentația ta multă sfecla roșie, spanac și eventual alimente ce ajuta având anemie.
Cu ficatul ar trebui sa ai probleme având boala asta, netratată poate afecta grav creierul, chiar sa survină decesul! Sunt de părere ca nu suferi de așa ceva!
Toate cele bune happy

| SelenaTpu a răspuns:

Nu cred. Nu ar avea de ce

| MihalacheTutunaru a răspuns:

Salutare tanara domnisoara,
Din experienta mea de antreprenor retras in glorie, nu cred ca ar impune o problema aceasta boala, atat timp cat indeplinesti toate criteriile si aptitudinile necesare angajarii.
Mult noroc pe piata muncii si multa sanatate!
Cu drag,
Mihalache Tutunaru