| nicoleee30 a întrebat:

Cat slabesti daca nu mananci nimic si bei doar apa plata timp de 9 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
20 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Slabesti mult dar ai riscul sa si mori.
Apa nu poate inlocui mancarea, o sa lesini pe stada!

Mai bine fa regimul acesta la facut mama si a slabit cam 2-3 kg pe saptamana.(e destul de putin dar e folositor...).

Deci dimineata si seara mananca tărâțe, stiu ca e ciudat dar este un regim foarte bun... poti sa le mananci cu lapte de 1, 5 (sau cat mai putina grasime)sau cu iaurt cat mai apos(tot putina grasime).
Iar de 12 mananci normal(cat mai putine grasimi daca poti si fara prajeli).
Si intre mese cate un mar, banana, in general fructe.

Multa bafta si spor la slabitwinking

| Necrophagist a răspuns:

Intre 7 si 10, asta depinde desigur de nivelul de apa retinuta.

| catalin188 a răspuns:

In primele 5-6 1 kg pe zi dupa aia 400-500 si dupa a 9 zi nu mai dai nimic

| Vascan_Calin_1988 a răspuns (pentru catalin188):

Salut, esti singurul care pare sa aiba dreptate. Eu nu mananc si nu mai slabesc. Crezi ca poate dauna cu ceva daca nu mai mananc, probleme cu inima sau alte chestii?

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Suficinet de mult încât să ajungi în spital, și să se declanșeze gravă boală de stomac.
Caută o dietă care să nu-ți afecteze sănătatea în halul acesta.
Pa-pa.

| Damasc a răspuns:

De ajuns cat sa incapi intr-un sicriu.

Răspuns utilizator avertizat
| AlinaCurca a răspuns:

Cam cat sa...mori?
Nu poti rezista atata timp fara mancare. In plus, nu e eficient sa incerci sa slabesti asa. Pentru ca daca o zi nu mananci, a doua zi asimilezi tot ce mananci. Incearca o dieta sanatoasa si mult sport.

| DJohnny a răspuns:

Depinde cate kg ai cand incepi aceasta cura daca ai de exemplu 80 kg dupa 9 zile nu vei mai putea sa te cantarest pentru ca vei fi mort si vei fi inceput sa putrezesti.Un om poate trai fara mancare maxim 4 zile.

| lacrisma a răspuns (pentru DJohnny):

Un om poate fara apa trai asa putin dar fara mancare mai mult-peste 2 saptamani

| Alexandru1990sorin a răspuns (pentru DJohnny):

Îmi permit să te contrazic am făcut greva foamei 2 săptămâni am băut doar apă și fanta și m-am avut nimic

| Ralatals a răspuns (pentru Alexandru1990sorin):

Cât ai slăbit?

| bubudeeabubu a răspuns:

Nu ai cum sa stai atata nemancat daca vrei sa slabesti nu mananci dup a ora 6 si faci abdomene cam 50 sau 100 pe zi cu privirea in sus casa se intinda muschii. mult noroc la slabit da rezultate sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat sa incapi intr-un sicriu mai mic. Iti dai seama, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba slabesti, daca incerci sa nu mananci nimic timp de 9 zile ultima problema medicala va fi ca esti obeza.
Dietele trebuie facute de specialisti nu de capul tau pentru ca nu stii cum va reactiona corpul tau.

| JuStAdY a răspuns:

Ai sa mori ca si vecinamea scuze ca iti spun asasad

| Max22w2 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa recurgi la o asa metoda deoarece, corpul uman are nevoie de proteine fier calciu, care il obtine din mancaruri sanatoase.In loc sa te infometezi mai bine mananca foarte usor la toate mesele, fara prajeli sau grasimi, dulciuri etc.Si incearca sa ai 3 mese pe zi la program fix.

| ionutzuu194 a răspuns:

9 zile:O

| Capshuu a răspuns:

Mai bine pune intrebarea cum te imbonlavesti! O sa devii anemica daca nu mananci nimc si bei numai apa plata.Trebuie sa-ti stabilesti un regim care sa fie sanaos pentru ca odata ce nu manaci nimic slabesti dar te vei imbonlavi.

| love5604 a răspuns:

Nu e bine te-ai inbolnavi,mananca mancarea pe care o mananci de obicei doar ca sa nu te saturi numai umpicut, asa nu te ingrasi daca mananci fara sa te saturi umpicut, cand vezi ca tie foame iar mai mananci umpicut da nu sa te saturi.pentru ca cand mananci pana te saturi at te ingrasi... parerea meawinking :d by