| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp dupa menstruatie nu raman insarcinata si pot face neprotejat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o zi in care nu ramai insarcinata. Riscul e minim in primele 5 zile ale ciclului (deci zilele de menstruatie +1-2 zile). Minim, dar in nici un caz zero.

| nicky a răspuns:

Eu zic sa nu risti si sa te protejezi tot timpul daca nu vrei sa ai surprize.

| Leea1234 a răspuns:

SA NU FACI PROSTIA SI SA TE IEI CHESTIILE ASTEA! SI EU AUZISEM CA 3 ZILE INAINTE DE MENSTR.SI 3 DUPA NU RAMAI INSARCINATA! EU AM RAMAS INSARCINATA A DOUA ZI DUPA MENSTRUATIE SI ACUM AM UN BAIAT! VREI SI TU UNUL? AM INTREBAT MEDICUL GINECOLOG DESPRE ASTA SI A SPUS CA FIECARE ORGANISM E DIFERIT, SI DE ASTA NU SE POATE TINE CONT DE ASTA.AR MAI FI METODA TERMOMETRULUI (IN CAZUL IN CARE AI O MENSTRUATIE REGULATA)DAR SI ASTA DA GRES CAND AI O SIMPLA RACEALA SAU INFECTIE PENTRU CA TEMPERATURA CRESTE CHIAR DACA TU NU AI FEBRA. SFINTE SUNT ANTICONCEPTIONALELE.SUNT100% SIGURE

| friedaka a răspuns:

Eu una m-as proteja mai degraba de boli decat de sarcina. Exista boli cu transmitere sexuala care pot avea consecinte foarte grave, asa ca nu exista "neprotejat" riscurile sunt enorme.

| Lory_2572 a răspuns:

Mai bine nu te lua dupa metoda asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa trecerea mestruatiei sunt cele 10 zile an care o poti face neprotejat. dupa aceea sunt 10 protejat. dupaceea vezi cate zile ti-a mai ramas pana la menstruatie, depinde de cat este luna. dar ai mare grija nu face chiar 10 zile neprotejat pentru siguranta ta fa 9. fac asta de 6 ani si nu am avut niciodata probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 10 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut dragoste cu prietenul meu.sunt pe cilcu de 3 zile si azi a lasat in mine... dra nu mai imi curge nimic...nici ciclu, ce sa fac, vreau un raspuns.