| mardeamor a întrebat:

Cat trebuie sa mananc astfel incat sa nu ma ingras? Eu mananc pe zi asa:
-2 sandwich-uri cu paine de secara si branza topita fitnness ori altceva ce nu ingrasa
-3 sau 4 fructe(in afara de banane si care am mai auzit ca nu'ss bune)
-beau apa cam 1 litru
-si mai mananc un baton de cereale fitnness sau fara zahar altele

Cam atat... e rau? Sau e bine?love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Daca esti manechin merita sa faci efortul asta, dar daca nu... nu manca doar pentru a nu muri de foame ci manaca pentru a avea un corp sanatos. lipsa mancarii duce la slabirea corpului si cu sine la o multime de boli. iti vei da seama mai tarziu ca fizicul tip fidea nu este cel mai important lucru in viata.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mananci cam nesanatos si chiar daca vei slabi te vei si imbolnavi.
In primul rand trebuie sa bei minim 2 litri de lichid pe zi. Apoi trebuie sa mananci legume si ceva carne in fiecare zi (piept de pui, peste slab, carne slaba de vita).

| Arthur a răspuns:

Mananci EXTREM de putin! Daca o sa continui tot asa nu te vad prea bine...

| dulc3'maria a răspuns:

E bine eoo nu mananc mai nimic daca tin regimlaughinglove struck

| mioara a răspuns:

Consulta un nutritionist.

| alecs871 a răspuns:

E putin, cat mananci tu, cam atat mananc eu la o masa.
Si in legatura cu bananele... la fruct ma refer, nu au nicio "problmea din fabricatie", multi spun ca ingrasa, ele nu ingrasa daca ai manualul de utilizare, adica daca mananci 2 banane si faci 15 min de miscare, adica daca nu stai pe scaun in fata calculatorului, s-au ars carbohidratii care le contin. Poti manca fara probleme si banane dar daca faci miscare, mergi pe jos cateva statii de autobuz ca ma gandesc daca iti zic de alergat ma injurihee hee
Sfat : baga mai mult in tine, e prea putin, si nu cred ca mananci zilnic sandwich-uri, mie mi s-ar apleca dupa 2-3 zile :-&, mai schimba felurile de mancare.

| medex3 a răspuns:

Sincer mai adauga in lista ta :ciorba de pui si cateva sucuri naturale facute in casawinking. Daca vrei sa tii dieta fa mult sport si mananca regulat si bine. Vrei sa ajungi ca mine? Sa lesi in mijlocul strazii? Inca imi mai aduc aminte zilele in care nu mancam mai nimic si faceam sport de ma omoram happy

| Alphawolf a răspuns:

Cum poate sa fie bine cind corpul pentru o buna functionare are nevoie de mult mai multa mincare si cit mai variabila? Este gresit sa te intereseze doar aspectul fizic. Poate ai uitat "Mens sana in corpore sano"

| hugo a răspuns:

Damn, ajungi la pro tv daca o tii in stilu astalaughingcred...tongue! mananca sanastos nu ceea ce spune lumea ca nu ingrasa

| gaga_5261 a răspuns:

IN AFARA de banane? De ce bananele nu ingrasa

| alex_7264 a răspuns:

Daca esti tipa din poza. esti `perfecta` :*

| alex_7264 a răspuns:

Daca esti tipa din poza. esti `perfecta` :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti doresc sa o tii tot asa. Daca se poate, mananca si mai putin decat acum: mi-e pofta de coliva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e si rau si bine dc mananci sandwis parca zic asta ca nu-s buna da in fine si ai pus pe tine ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rau, nu ai o dieta echilibrata. dimineata mananci carbohidrati, la pranz proteine si seara fructe, salate, iaurt. Eu am slabit 8 kilograme de la 66 la 58 in 3 luni, dar am mancat numai fructe si legume, si carne mai rar, dar am mancat; am renuntat la dulciuri, batoane fitness, chestii, am baut cate 3-4 litrii pe zi, cu sportul nu m-am prea omorat, doar 15-30 minute. De 2 saptamani am ramas la 58 de kg si am 1. 80. Btw, nu mananc dupa ora 5 nimic si atunci cand mananc struguri sau chestii cu calorii foarte multe, gen 3 kg de struguri mai mananc doar iaurt toata ziua, si nu m-am ingrasat.

| irina_3672 a răspuns:

NU e adevarat ca batoanele fitness nu ingrasa! Orice e de cumparat, are e-uri! Eu am incercta o metoda de slabit care chiar a dat roade. Du-te la un magazin naturist (sigur gasesti unul) si vezi ce cereale au. Dimineata poti manca niste grau cu orz sau ce ai mai cumparat cu lapte. Poate nu o sa iti placa gustul, dar mie mi se parea ok. La amiaz poti manca niste paine neagra (foarte sanatoasa, gasesti si la magazinul natursit) cu ce vreui tu, partea aceasta n-am avut-o niciodata fixa. Seara mananca pana la ora 20! Pentru ca orice mananci dupa se pune pe tine. Eu reusesc sa stau si o zi nemancata, din cauza programului. Stiu ca este nesanatos, dar nici nu imi dau seama ca n-am mancat.