| Sandra_1296 a întrebat:

Salut. Ofer funda; x.
Deci as vrea sa slabesc. sunt mai plinuta si pana la inceperea scolii as vrea sa slabesc 6-7 kg.
Va rog mult sa`mi ziceti cum sa procedez.Eu de trei zile numai mananc paine, dulciuri si numai beau suc :d.
Ieri & alat'ieri am mancat dimineata rosii, castraveti si branza (topita), si la pranz orez cu carne fiarta big grin si nu am mai mancat dupa 6.
Azi...am mancat la ora 4, doar o rosie si branza topita [2 bucati].
am zis ca dupa 6 numai mananc dar unu este foarte foame si ma simt slabita. pot manca fructe [exceptie: banane si struguri, stiu ca ingrasa]?
Daca nu este bun regimul pe care il tin spuneti-mi altul va rog. Dar sa nu ma ingras la loc apoi.sa fie unul sigur care l-ati tinut voi sau pers. apropiate happy.
Va multumesc ca ati avut rabdare sa`mi citi problema. Ofer funda si voturii.

3 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Ai putea sa manaci macare sanatoase: fructe legume, numai manca chimicale, fa cel putin jumatate de ora dimineata gimnastica si antrenament adica aleragre, ai putea sa mananci dimineata cereale la pranz ce iti dresti tu dar ceva cu putin sau chiar de loc grasime si calorii iar seara ai putea sa nu mananci deloc sau cate putin. mananca des si putin. mai exista si ceaiuri si pastile dar nu-ti recomand incearca sa slabesti cat mai sanatos

| stef_6384 a răspuns:

Incearca sa alergi cam 45 de minute pe zi, 100 de abdomene,gimnastica (daca ai bicicleta incearca sa mergi pe ea cat mai mult te ajuta) si cu mancarea (te rog nu mai manca branz topita pentru ca nu e tocmai sanatoasa) incearca sa mananc salate,fara prajeli, cat mai multe legume si fructe, asa fac si eu de o saptamana si deja a dt putine rezultatewinkingasa ca incearca

| stef_6384 a răspuns:

Sau mai stiu o dieta cu mere...trebuie sa mananci 4-5 zile numai mere.si slabesti cam 3 kg...dar as zice sa nu faci asta ca nu e prea sanatos pentru organism si ai o stare de foamne continua(am incercat)!