| Zoll_Daniel_1966 a întrebat:

Cat zile trăiește un câine daca nu mănâncă nimic de20de zile doar apa a băut ca ie bolnav are ganglioni tumorali tot corpul are la gat la labe si la burta ieste foarte umflata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Daca oricum nu scapa, cheama veterinarul sa il eutanasieze....bietul de el sufera teribil...Iti dai seama macar cum e doar durerea aia teribila nemancand 20zile? Efectiv stomacul se autodigera. Cum poti trai linistit zi de zi stiindu-l in starea asta?

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu-l lasa sa se chinuie, cel mai probabil are cancer intratabil si o sa se chinuie foarte mult pana moare, du-te la un veterinar cu el sa il eutanasieze

| Violleta2022 a răspuns:

Cainele ala sufera enorm, probabil are niste dureri ingrozitoare si dupa descriere, mai are de trait cateva ore sau acteva zile doar.
Du-l la veterinar sa-i curme suferinta, sau sa-i dea ceva pastile sa nu sufere atat, nu-i omeneste ca tii un animal in suferinta, mai ales daca este cainele tau drag.

| Adry05 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi vine sa plang dupa ce-am citit mesajul tau, pe bune. laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-l la veterinar, pentru a-i fi administrate niște perfuzii, fiindcă prezența sau privirea ta înlăcrimată, nu-l vor putea ajuta. Găsește un veterinar, dispus să-l interneze. Câinele trebuie ținut sub observație (eventual, în perfuzii), permanent. Să știi că sunt astfel de veterinari! Nu trebuie să-l eutanasiezi, dacă ți-e milă, dar nici să-l lași așa. nu-i o soluție.

| Kogaion a răspuns:

De ce ti-ai supune cainele unor astfel de chinuri? Ce e atat de rau sa il duci la un veterinar sa-ti zica ce are? Daca e foarte bolnav ii spui mai bine sa-l eutanasieze decat sa-l lasi sa moara de foame.

| tehno125482 a răspuns:

Dul la un veterinar!

| dolion a răspuns:

Eutanasierea e soluția cea mai bună, dacă medicul veterinar nu-i dă nicio șansă... nu suferă pentru că-l adoarme înainte de injecția finală.

| Anastacorndeunicorn a răspuns:

Du-l neapărat la doctor! O sa trăiască dacă îl duci repede la doctor se poate sa fie grav! Nu mai asteptata și mergi cat de repede posibil dacă nu s-ar putea sa moara!