| fetita97 a întrebat:

Cate calorii sunt in 2 sandwichuri ( salam, cascaval, unt, painea neagra)? mananc atat pe zi ca sa slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Are cam 170kcal pe 100grame. Depinde cat de greu a fost sandwich-ul, cat cascaval ai bagat in el. etc
Nu ai sa slabesti cu sandwichuriwinkingLa paine trebuie sa renunti, sau doar o felie pe zi. Mananca ciorbe/supe si multe legume si fructe maxim 2, 3 pe zi. Baga si ceva sporthappy

3 răspunsuri:
| KoreaJapan a răspuns:

Ce prostie. Incepi tu asa sa slabesti,dar pe urma, imediat ce mananci putin mai mult, kg se pun din nou pe tine.

| twixie a răspuns:

Pai. nu e bine sa mananci asa putin, si in plus, salamul, cascavalul si untul contin destul de multa grasime. ti-as recomanda sa mananci mai multe legume si fructe, salate, pui sau peste la gratar, si bea multa apa. chiar ajuta. nici 20-30 de minute de exercitiu fizic nu ar strica.

| Vlad2012 a răspuns:

Sandwich-ul tau are aproximativ 100-150 calorii.