| OmulSiXPacksSs a întrebat:

Buna TPU asi avea o serie de intrebari ( Dau funda celui care ma lamureste in toate ) :
1. Cate calorii ard la 100 abdomene ( nu vreau sa imi ziceti la 30 min / ore etc, ci strict la 100 abdomene )
2. Vreau niste exercitii sa scap de grasimea depusa pe solduri ( sunt baiat daca are vreo importanta )
3. Cum stiu ce procent de grasime corporala am?
4. Cum slabesc / dau jos din burta.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alexandracc1234 a răspuns:

Nu se poate spune cu exactitate cate calorii arzi strict la 100 de abdomene. Fiecare corp le arde altfel dar in medie arzi destul de putine calorii facand abdomene, aproximativ 100 daca esti obisnuit cu sportul si 200 daca nu esti. In momentul in care slabesti de undeva, slabesti de peste tot, iar cel mai bun exercitiu este mersul pe jos si alergatul, unde arzi pana la 1000 de calorii. Si in plus, nu ai cum sa slabesti daca dupa ce faci sport te indopi sa mananci nesanatos. Funda?

4 răspunsuri:
| Andreealolimea a răspuns:

1. Cam 500 de calorii
2. Flotări, genoflectiuni, sunt bune acestea doua
3. Ăsta nu îți trebuie
4.e un exercițiu care îl golesc zilnic :te pui pe podea și stai în cot și în vârfurile de la picioare minim un minut
funda? Mai multe detalii pe : yo_tony02

| OmulSiXPacksSs explică (pentru Andreealolimea):

Nu am cum sa ard 500 calorii la 100 abdomene, mi se pare ff mult, mai astept raspunsuri

| suntserios a răspuns (pentru Andreealolimea):

500 calorii lol, mai mult de 100 nu arde nici batut

| bog3nisss a răspuns:

Mananca sanatos..iti spun din proprie experienta..Mancatul sanatos, si fotbalul de cateva ori pe saptamana te vor aduce la stadiul pe care ti-l doresti.
Incearca sa mananci in vreo 2-3 seri, cutii de ton, sau peste, cu legume proaspete..NU refuza Fast-Food-ul, atunci cand simti ca ai nevoie, dar limiteaza-l.o data pe saptamana, e ok!
Mult succes.