| ioananarcisa2001 a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa ai la 10 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

In functie de inaltime iti pot spune greutatea ideala, dar daca ai, sa zicem un surplus de 10% din greutatea ideala, nu e nicio problema, deoarece esti in crestere! Daca ai in minus cateva kg din greutatea ideala, atunci exista o problema: viermi intestinali, geardioza, tenie etc sau pur si simplu nu mananci ceea ce iti trebuie (fainoasele sunt cele mai bune daca vrei sa te ingrasi: macaroane cu lapte, spaghete etc). Sper ca te-am ajutat! Daca te ingrijoreaza cumva ca nu arati bine la 10 ani, nu te mai stresa degeaba ca esti in crestere! Sa incepi sa te spresezi pe la 17-18 ani; acum e prea devreme sa ai astfel de preocupari! Traieste-ti copilaria!winking

9 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Depinde de inaltime...

| chelie91ptm a răspuns:

| cat a răspuns:

Depinde de inaltime.

| stefan1995 a răspuns:

35-39 kg maxim...nu stiu da atat e la general big grin...

| Pisiiiii a răspuns:

Buna IoanaNarcisa2001!
Normal trebuie sa ai in jur de 29-35...
Dar nu conteaza asta.Atata timp cat esti tu...
Sper sa te ajut cu raspunsul meu! Pa, Pa! Dixxie:*
P.S.eu fac 12 ani si am 34-35:*

| S0uNdZ a răspuns:

Daca ai 10 ani 20 kg

| teodora2001 a răspuns:

La 10 ani poti avea de la 30-pana la 40, 45Kilograme depinde si de inaltime dar 45 a r fi ideal daca aveti sub 30kilograme ar trebui sa spun sa va ingrasati.

| Sabrina099 a răspuns:

Eu aveam 25 si nu am murit. apoi am mai pus pe mine.

| bitzush a răspuns:

Depinde de inaltime si de structura osoasa