| Daniela_Ardeleanu_1980 a întrebat:

Cate pahare de Coca-Cola sunt recomdate sa bem pe zi... stiu ca mai bine nu bem deloc dar...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Poti bea cat vrei atat timp cat bei rar, daca bei des 1 maxim 2 pahare.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este recomandat sa bei Coca-Cola. daca intrebarea ta este de fapt: cata Coca-Cola poti bea fara sa iti faca rau, atunci raspunsul este simplu: nu mai mult de un pahar ocazional, adica un pahar de 3-4 ori pe an.

| KodrutZ a răspuns:

... dar zero, cum bine ai zis.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu sunt recomandate.
Cel mult un pahar de maxim 2-3 ori pe an

| gelu1970 a răspuns:

Nu e recomandat.

| untu a răspuns:

Niciuna! Iti recomand sa beti doar ocazional la masa!

| Ωmega a răspuns:

Avand in vedere ca un pahar de cola contine concentratia a 11 lingurite de zahar si ca poti folosi cola si ca sa cureti rugina de pe fier, ti-as recomanda sa bei cat de rar se poate. Organismul tau te va aplauda o viata.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Ωmega):

Functioneza foarte bine si la curatarea centralelor pe lemne laughing

| veryhonest a răspuns:

0, dar multi beau toata sticla.

| 1Alexa18 a răspuns:

Perfect ar fi sa consumi o data pe luna orice fel de suc, deoarece ne obliga sistemul imunitar sa lupte, adica este pus in functiune.

Asta ajuta foarte mult, caci astfel sistemul imunitar se pregateste, se antreneaza pentru zile negre(zilele reci in care racim)☺