| 123love a întrebat:

Catelusa mea are o infectie la stomac am fost cu ea azi la doctor 9.3.2011 si i-a facut niste injecti... ea tot se vaita si a facut diarie a spuss sa ii dau sa manance supa cu seringa si daca nu mananca nimic sa o duc sa o vada spuneti-mi si mie ce pot sa ii dau sa manance e foarte slabita si ametitasigh

mss mult dauu funda straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Tot ce poți face tu este să respecți sfatul medicului veterinar și să-ți hrănești cățelușa. Să ai grijă ca ea să nu se agite iar dacă situația nu se amelioreaza să mergi înapoi la medic.
Uite ce am mai găsit pe net: Medicatia antidiareica cuprinde mai multe tipuri de remedii: se pot administra substante mucilaginoase, substante adsorbante, astringente (cum sunt spre exemplu unele droguri vegetale – afinele), sau antibacteriene digestive (acestea fiind utilizate mai des si intalnite sub forma unor preparate comerciale ca Saprosanul sau Furazolidonul).

Pe langa substantele medicamentoase administrate se recomanda si o dieta corespunzatoare precum si mentinerea unor conditii corespunzatoare de igiena in adapostul animalului.

Totusi, inainte de aplicarea unui tratament sau administrarea unor medicamente este recomandata vizita la medicul veterinar. Acesta va corobora datele prezentate de proprietar cu examinarea animalului si se va pronunta asupra unui tratament adecvat.
Însănătoșire grabnică!

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Of, Doamne, îmi pare sincer tare rău pentru voi. Nu mai am cuvinte.

| Florennce a răspuns:

Saraca, eu am avut o pisica asa si a murit crying.nu stiu cere sfatul medicului! Byewave

| ana75 a răspuns:

Daca nu manca si bea se poate deshidrata.Are nevoie de perfuzie

| 123love explică:

A murit catelusa mea