| Bibi18234 a întrebat:

Buna
Catelul meu de 4 zile s-a imbolnavit si nu mai mananca sau bea apa
Am fost la veterinar si mi s-a spus ca mancarea nu poate trece din stomac mai departe pentru ca acesta e blocat in tubul respectiv
Vomita de 4-5 ori cel putin pe zi
Multi au zis sa ii dau supa cu seringa si apa dar doctorul sa nu ii dau nici un fel de mancare de la noi
Mi.a dat niste pastile sa i le dau si sa ii fac masaj ca poate se deblocheaza stomacul
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi cum sa ii dau sa manance si ce sau ce sa fac sa ii deblochez stomacul cat mai repede
Daca ati avut si voi o situatie de genul va rog vreau sa stiu daca animalul a trait

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi cu el urgent la alt veterinar. Veterinarul trebuia sa fi facut niste radiografii pentru a vedea unde este obstructia si sa iti fi sugerat deja tratamentul chirurgical. Cu cat astepti mai mult cu atat exista riscul unor complicatii serioase.

Pana atunci incearca sa il mentii hidratat si sa ii dai suficienta apa.

| Bibi18234 explică (pentru OoBunnyoO):

Am fost azi a zis ca a luat un virus
Face treaba mare cu sange
I.a facut radiografi injectii si parca se simte mai rau
Maine ma duc sa il eutanasiez ca sa nu se mai chinuie
Mi a zis veterinarul ca 8 din 10 caini traiesc cu tratamentul
Are 4 luni... decat sa il chinui.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Bibi18234):

Inteleg. Imi pare rau sa aud vestile proaste.

| Flore_Kevin_1998 a răspuns:

Am patit cu cainele meu paza moscovit, nu a avut chef de nimic, sa se joace sa manance are 1 an si nu a mancat aproape nimic vreo 4 zile, l-am dus la veterinar si i-a dat o injectie si cand am ajuns acasa s-a simtit mai bine dar a trebuit sa-l mai duc de 2 ori sa-i dea injectie si dupa si-a revenit, si mi-a dat sa-i dau ceva sare sa-i pun in apa sa ii dau, du-te cat mai repede la alt veterinar cu el! Bafta

| anasofia12305 a răspuns:

Nu am trecut niciodata printr-o astfel de faza.Cred ca ar trebui sa il asculti pe veterinar