| Ionela04112016 a întrebat:

Cățelușa mea tot vomită de două zile întruna, astăzi a vomitat ceva galben. Îmi poate spune cineva ce este? Și un sfat? Vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

La veterinar nu pe TPU. nu pierde vremea.
Galben poate fi sucul gastric.
Mergi de urgenta la veterinar pentru o consultatie si un tratament corespunzator.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie otravita. Fugi cu ea la veterinar!

| Ionela04112016 explică (pentru Violleta2022):

Nu a iesit afara fara supravegherea mea. Are parvo. Asa mi-a spus veterinarul...

| supremxxxoxo a răspuns:

Daca este batrana si vomita.nu prea mananca, moare...

| Ionela04112016 explică (pentru supremxxxoxo):

Are doar 4 luni... Si mi s-a spus ca are parvo...

| supremxxxoxo a răspuns (pentru Ionela04112016):

Atunci nu-i motiv de moarte dar ca si oamenii, unele organisme nu sunt de la nastere sanatoase. Doar veterinarul te poate ajuta, si in schimb sunt pe toate partile (orase mai mari, comune)

| minecraft01 a răspuns:

Depinde ce ii dati de mancare, plus ca daca se intampla de doua zile trebuie dusa neaparat la veterinar.