| Ana0127 a întrebat:

Câteodată văd în ceață. Dar trebuie să închid ochii timp de 2 secunde ca să-mi revin.
Este ceva grav?
Trebuie să port ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Asta iti poate spune doar un medic oftalmolog, dupa ce iti face controlul oftalmic

| Donsavas a răspuns:

Daca iti revii,nu ai o problema oftalmologica,asta daca nu vorbim despre un potential astigmatism. Pentru a inlatura efectele astigmatismului,iti recomand sa clipesti mai des,constient si sa nu uiti sa faci asta pentru ca iar se va intampla! Sa nu exagerezi totusi! Ameteala poate fi cauzata de un dezechilibru alimentar cum sunt carentele de magneziu si calciu. Fa-ti niste analize de sange mai apoi consulta-te cu medicul generalist! Intre timp, scade luminozitatea daca ai impresia ca iti jeneaza ochii si ia in vederele si suntele din jurul tau! Daca e vorba de zgomote, cauta sa le eviti, iti obosesc urechea interna. Aici pot intra si suntele de frecventa joasa dar care persista. Cum mai tot timpul se misca(vibreaza) ceva in jurul nostru, doar niste dopuri iti pot linisti organele de simt respective. Poarta-le cand stai in casa. Te vor ajuta! Sanatate!

| Monikutza_Mony_1993 a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa mergi la un control oftalmologic