| Sidi_3401 a întrebat:

Ce aprere aveti despre guma de mestecat? credeti ca face bine la dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ra2wY a răspuns:

De fapt vhiar ataca smaltul si poate duce la ulcer, medicii recomanda masticarea timp de maxim 15 minute a unei gume de mestecat, sau deloc...

| RockLegend a răspuns:

La dinti poate ...la stomac nu prea

| RockLegend a răspuns:

Ce e asa stupid si nefolositor la mine? la dinti iti face rau prea multa dar la stomac nu iti face bine. cei asa de greu?

| RoaRxDD a răspuns:

laughing bine la dinti sigur nu face.
Insa e asa buuna :c xDD

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

La dinti nu stiu sigur dar le respiratie e necesar... laughing

| Demikristen a răspuns:

Guma de mestecat este foarte buna la gust dar prea multa dauneaza.

| wonderkid a răspuns:

Http://www.eva.ro/......-4195.html
aici vei vedea raspunsul