| AndreeaShrott a întrebat:

Ce ar trebui sa fac pentru a-mi imbunatati vederea?(in afara de ochelari)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Uite un articol interesant despre acest subiect: http://vedereperfecta.com/......d-natural.

O zi buna!

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai daca ai probleme si trebuie sa porti ochelari pentru ca asa iti spune medicul, atunci trebuie sa o faci. Sau stiu ca iti mai poti pune si lentile. Nu stiu ce varsta ai. Daca nu ai probleme grave, cred ca picaturi, si se mai stie ca morcovii fac bine la vedere. Deci consuma cat mai multi! Ar trebui totusi sa iti faci un control si sa tii cont de sfaturile medicului.

| AndreeaShrott explică (pentru IsabelaIssa):

Am fost la control.Am miopie mica si trebuie sa port ochelari.Chiar azi mi-am facut comanda.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru AndreeaShrott):

Pai si daca ai facut comanda de ce nu vrei sa ii porti? Poti sa intrebi si daca ai voie cu lentile, nu stiu in ce cazuri sunt recomandate. Unora chiar le sta bine cu ochelari, poate esti unul dintre ei. happy

| Azµre a răspuns:

Numai cu ochelari! Depinde de afecțiune!
Nu poți trata miopia cu verdețuri sau alte prostii.

| greyhound a răspuns:

Mananca morcovi

| facepalmlol a răspuns:

O data ce ai diminuat din perfectiunea ei, alta solutie in afara de ochelari nu ai.

| Isabella95 a răspuns:

Cu ochelari, sau daca te deranjeaza ochelarii si nu iti plac, poti folosi lentile de contact pentru reglarea vederii!

| alex500 a răspuns:

Sa mananci morcovi zilnic.

| MelyTheSwettGirl a răspuns:

Lentile de contact big grin

| eusituneplacem a răspuns:

Incearca sa mananci morcovi

| eusituneplacem a răspuns:

Incearca sa maninci morcovi zilnic