| Costel_xs a întrebat:

Hei, hei!

Exista exercitii prin care iti poti imbunatati vederea? Ma tot spamuieste cineva ca exista astfel de exercitii si ca poti renunta astfel la ochelari. Chiar exista asa ceva? Ce imi puteti spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Povesti,nu exista asa ceva, exista exercitii de concentrare sau testarea vederi, morcovi ajuta vederea, consuma zilnic si multi

| Donsavas a răspuns:

Da,exista. Trebuie să te înveți tu sa vezi la distanță sau aproape.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai purta nimeni ochelari dacă se putea rezolva problema atât de ușor.

| Denisa0954 a răspuns:

Doar în cazul strabismului te pot ajuta anumite exerciții pentru a întări mușchiul ocular. Dar la celelalte boli, de exemplu miopie, hipermetropie, te vor ajuta doar ochelarii