Întrebare recomandată | misuh2710 a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc si la ce ore ca sa slabesc?
Fac seara niste exercitii cardio si ex pentru abdomen.
Voi ce ati zice sa mananc dimineata, dupa masa si seara, ca sa slabesc cam 5kg pana incepe scoala, sau macar pana la inceputul lui octombrie? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Trei mese pe zi, fara paine, carne, dulciuri sau fast-food.

la aceste mese cat mai multe fructe si legume sub forma de sucuri si salate, branzeturi, seminte - alune, seminte de floare soarelui, nuci crude, neprajite. Ultima masa la ora 19.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| kandaraki a răspuns:

Fa sex si vei slabi
eu timp de 3 luni facand sex si mancad paine neagra cu chefir am slabit circa 9 kg

| alex19051988 a răspuns:

Alimentele sunt digerate mai rapid în prima parte a zilei şi mai lent seara. De aceea, ultima masă a zilei nu trebuie luată după ora 20:00, dacă vrem să evităm tulburările digestive şi creşterea în greutate. După ora 20:00, activitatea sistemului digestiv se reduce, în timpul nopţii au loc procese care ţin de prelucrarea şi asimilarea alimentului. Din acest motiv, masa de seară trebuie să fie uşoară, nu avem voie să abuzăm de mâncăruri grele, bogate în calorii.

| SweetSacrifice a răspuns:

Nimic. Nu manca nimic.

| junk1sta a răspuns:

Si bea multa apa si fa-ti ceai verde care ajuta metabolismul si favorizeaza arderea grasimilor.

| Dana23 a răspuns:

Dimineata - iaurt natural degresat cu cereale integrale sau fulgi de porumb. Dupa-amiaza - salata cu piet de pui la gratar. Seara - peste cu legume fierte. Dimineata cu 10-20 de minute inainte sa manaci bea un pahar cu apa si seara inainte de culcare. Nu bea apa in timpul meselor sau imediat dupa ce termini de mancat, nu manca paine, renunta la sucuri si cosnuma multa apa. Mai usor cu dulciurile, inghetata, mancarea fast-food, mancarea prajita. Daca azi manaci la orele 9, 15 si 18 la fel si maine si nu renunta la nicio masa. Dimineata inainte de masa fa sport, alearga, fa gimnastica, sari coarda, mergi pe bicicleta sau cauta exercitii pe youtube si seara la fel inainte de masa si inainte de somn. Bafta!

| Dana23 a răspuns (pentru Dana23):

Scuza-mi unele greseli gramaticale, dar am scris in graba.

| Gabriellla989 a răspuns:

Poti slabi intr-o saptamana 5 kg. Dimineata, imediat cum te-ai trezit mananci putin, orice vrei tu, iar pe la 15-16 mananci o salata cu branza si bei multa apa plata!winking

| freemind154 a răspuns:

E foarte important sa mananci dimineata numai fructe(multe), e mai indicat sa faci exercitiile la amiaza sau dupa masa, renunta la toate mancarurile pe baza de ulei(mai ales cartofii prajiti), seara poti manca piept de pui(cat mai uscat, prajit in foarte putin ulei) si cu multa salata, bafta!

| PyRoMaNc3r a răspuns:

Du-te la salawinking

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

Pai uite, ai putea manca carne de peste si carne de pui pentru ca este o carne foarte sanatoasa si nu este grasa, iar pe langa asta poti manca branza, iar daca faci si exerciti e si mai bine dar cel mai simplu ar fi o alimentatie sanatoasa si alergare cam 30 de minute pe zi, iar dupa maxim 2 saptamani o sa vezi rezultatele

| DarkDavid a răspuns:

Salut daca vrei sa mananci numai o data intr-o zi trebuie de dimineata (deoarece micul dejun iti da putere pentru toata ziua)