| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face inainte sa va luati viata sau sa muriti de o boala terminala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ambele sunt boli terminale, doar că prima este cu efect rapid.
În vraianta a două, tot timpul ești înaintea ei. Aș face ceva ca să amân exitul.

| sabin89 a răspuns:

Am mai spus-o, m-aş înscrie în PSD, să moară unul de-al lor, nu unul de-ai noştri.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

De ce sa te opresti la unu, asa mai mananca si romani saraci niste coliva si face PSDu ceva bun in sfarsit

| Apokales a răspuns (pentru sabin89):

Daca te consoleaza cu ceva, ai fi singurul PSD-ist pe care l-as regreta nitel, doar nitel.

| Zuzu1991 a răspuns:

Vodka, evident
mai ales ca, cand te trezesti din betie vrei sa iti iei viata chiar daca nu ai o boala terminala big grin

| Apokales a răspuns:

Cred ca as trai cum am trait si pana atunci, poate putin mai condimentat in anumite privinte ca nu mai are rost sa-mi fac griji de sanatate ca na... oricum mor. Spun cred pentru ca nu stiu cum as reactiona, intr-un fel reactionezi la rece si altfel reactionezi cand esti pus in fata faptului implinit.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Ai dreptate, nu stii niciodata cum reactionezi cand e ceva la care nu te astepti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești ok man? Ce as face? Deja fac unele chestii ce îmi aduc putina bucurie ( pe moment ) pai nu știu gândește-te ca nu mai ai nimic de pierdut, sper sa fi ok cu sănătatea ca știu ca ai slăbit foarte mult... happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi, da sunt ok nimic grav inca. Pai si cum e mai bine, sa le faci pe moment sau sa faci ceva care stii ca iti place si e o investitie pe termen lung?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nevoie de investiții pe termen lung fiindcă sinuciderea mea e inevitabila, mi o ucis virusul mama *** și eu am depresie ce nu se mai poate vindeca.și mie nimic nu îmi aduce bucurie pe termen îndelungat... sunt momente când viata doare mai rău ca moartea, dar când momentele astea țin ogramada de ani îți vine să îți bagi ceva în tot

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Of, lasa ca din toate chestiile macar depresia nu este incurabila. Chiar daca viata continua sa fie chin, tu poti sa gasesti macar ceva sa iti aduca fericire si sa faca un echilibru

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar acum sunt nervos, nu mi au pus ăștia de la MC donald's pai la suc îmi vine sa merg peste ei laughing trag în blonda aia spalacita și infecta, am băut sucul fără pai laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lăsând prostiie la o parte, eu as călători, îmi place sa călătoresc, asta as face, as călători în toată lumea apoi nu m ar mai interesa de nimic as crapa împăcat. Adevarul e ca, cu acest virus blestemat niciodată nu ști când te ia și te duci la Sfântul Petru. M as duce în Japonia sa mănânc ramen noodle soup sau porc ramenlaughing

| NunuNini a răspuns:

Am vazut un film. O femeie primise rezultatul unor analize din care reiesea ca mai are de trait 3 luni (cred). Asa ca, a luat toate economiile si a plecat sa traiasca din plin. S-a distrat pe cinste. In una din ultimele zile, o suna medicul sau care o anunta ca au fost incurcate analizele si implicit rezultatele. Nu a regretat ce a facut. Mai ales ca in timpul acesta si-a facut multi prieteni de nadejde.

| anonim_4396 explică (pentru NunuNini):

Te face sa apreciezi atunci cand te pune ceva inapoi cu picioarele pe pamant. sau asa cred eu ca femeia aia si-a deschis ochii si a vazut cat de multe are de oferit viata si si-a schimbat viziunea. Aia e mai important decat banii

| UnDiavol a răspuns:

Masi uita la ochișori mei pana la sfârșitul vieți O_O

| anonim_4396 explică (pentru UnDiavol):

Ca pisica in oglinda

| Anuket a răspuns:

Toate nebuniile, dar în mare parte aș călătorii prin țară, aș vinde tot ce pot apoi aș petrece timpul afară în natură, prin zone frumoase împreună cu cine mi-e mai drag. Asta dacă e a doua variantă.
Pentru prima posibilitate nu aș mai face nimic înainte.

| SetYourselfFree a răspuns:

Dacă aș muri de o boală terminala as vrea sa mi se doneze toate organele prin care as putea ajuta pe cineva.O persoana a salvat in acest mod 5 persoane.E un gest nobil si altruist prin care viata ta continua prin semenii tai.

| anonim_4396 explică (pentru SetYourselfFree):

Eu nu as vrea ca viata mea sa continue prin niște cocalari care beau și asculta toată ziua manelelaughing

| SetYourselfFree a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu ca beneficiarii sunt niste bețivi cocalari din moment ce sunt niste necunoscuti? Poate aceia chiar isi doresc cu adevarat sa trăiască si nu dau cu piciorul in miracolul vieții,având gânduri suicidale ca nu mai e cine sa le șteargă mucii. Uite ca altii au putere sa dăruiască dincolo de durerea lor, ajutând pe un om sa vada, pe altul sa respire si altuia sa ii bată inima. Oricum iti vor putrezi acele organe care puteau salva o persoana(ce putea sa iti fie mama sau tata), dar in acest mod vei demonstra o supremă dovada de iubire ce nu poate fi cuantificata in cuvinte, dar tu esti prea egoist, prea plin de sine ca sa faci un bine cu un organ de care tu oricum nu vei mai avea nevoie(din moment cei vei muri)dar pentru acea persoana va reprezenta însăși viata!

| anonim_4396 explică (pentru SetYourselfFree):

Nu mai știm de sarcasm vad, tristut:p

| anonim_4396 explică (pentru SetYourselfFree):

E usor sa faci asta, doar scrii pe o hartie la notar despre scopurile astea "terapeutice si stiinfice". iti ia 10 lei