| anonim_4396 a întrebat:

Suferiti de depresie... vreti sa muriti pentru ca viata nu mai are sens?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am trecut si eu prin depresie acum 1 an din cauza unor probleme, ganduri rele am avut desi m-am redresat singura, am zis ca trebuie sa ma ridic pe picioare, sa lupt si sa nu ma las atrasa in negativitate... Prin vointa se poate, bineinteles daca si vrei!

| OnuOnulică a răspuns:

Am suferit...dar nu am vrut niciodata sa ajung acolo...moartea nu e un scop de linsite.

| piticelm a răspuns:

Continuarea fiind : Te rezolva varu'! laughing

| MDenisee a răspuns:

Depresia este ceva normal, fiecare dintre noi a trecut la un moment dat prin asta, acum depinde cum trecem fiecare peste, unii mai repede altii mai greu... Daca si tu treci prin asa zisa depresie, singur trebuie sa gasesti raspunsul la suferinta ta, pe tine sa te intrezi, tu sa iti rezolvi problemele, nimeni altcineva in afara de tine nu te poate ajuta, nu eu nici alti membrii de pe TPU, doar cu mici sfaturi. In legatura cu " viata nu are sens", cand a avut viata sens? laughing) Niciodata big grin

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Cum adica sa nu mai aiba sens?!?!?!?! ai pus intrebarea la categoria adolescenti, deci presupun ca vorbeai cu persoanele cu varste cuprinse intre 13 si 19 anisa zicemm, cum dracu sa nu aiba sens viata?!? suntem inca mici, foarte mici, o sa avem parte de tot felul de experiente, chiar e nevoie sa dramatizati atata? aveti o familie,casa, ce manca, ce pune pe voi, incercati pur si simplu sa va documentati cat puteti in legatura cu orice subiect si nu va mai vaitati atata, faceti ceva util

| Your5angel a răspuns:

Astea sunt probleme adolescentei! Trec si eu prin asta acuma, consider ca nu mai am de ce sa traiesc, ca sunt invizibila si ca prezenta mea nu conteaza! Apoi, totul trece de la sine. Optimismul si increderea ajuta cel mai mult!winking Funda? ^ - ^