| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri beti? Vrac sau la plic?
Beti doar cand sunteti bolnavi sau pentru a inlocui sucul si apa?
Recomandati-mi un ceai aromat bun! ma tenteaza cel de mar cu scortisoara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Incearca de soc cu cimbrisor si miere cu lamaie. are un gust extraordinar

| noName31020 a răspuns:

Heeii! Eu beau ceai la plic cu fructe de padure.Este foarte bun.Beau cand sunt racita sau uneori, beau pentru a inlocui apa si sucul.Eu nu iti interzic sa bei ceaiul cu mar si scortisoara! Poti sa bei ce ceai vrei! Ai grija sa nu bei prea mult ceai fiindca se aduna pietricele la stomac!

| AuraPop a răspuns:

Ceaiurile naturale de fructe sunt cele mai bune!
Eu consum zilnic ceaiuri in loc de suc (nici nu-mi place sucul si am si gastrita), doar ceaiuri de plante!
Daca iti plac, foarte bune sunt si ceaiurile de plante, cum ar fi musetel, menta, sunatoare, la care poti adauga lamaie!
In nici un caz nu-ti recomand ceaiurile granulate, sunt nesanatoase, pline de chimicale!