supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce ceaiuri o sa beti toamna/iarna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In anotimpul rece sunt fană ceai, îmi place sa consum cele cu ghimbir și scorțișoară, rooibos, ceai de trandafiri, de fructe de pădure, de portocale, de măr și scorțișoară, dacă lucrez în tura de noapte prefer să-mi fac ceai negru aromatizat ori ceai verde. Și bineînțeles multe alte arome pe care le am in colecție.

| RAY a răspuns:

De ceapa daca ma racesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cirese

| alina2k18 a răspuns:

De plante.

| CleanHeart a răspuns:

Imi foarte foarte mult ala de menta, e absolut delicios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-l incerc pe cel de ghimbir si poate ii raman fidela.

| Thecurious a răspuns:

Ceai din coji de ceapa.

| Thecurious a răspuns:

Am glumit, era o aluzie la numele tau. Iarta-ma daca e neinspirata.

| supadeceapa explică (pentru Thecurious):

Stiu laughing voiam sa-ti dau funda tot din gluma, dar m-am linistit

| Thecurious a răspuns (pentru supadeceapa):

Cred ca toti avem nevoie si de neliniste.

| Heavenonearth a răspuns:

Ceai de ridichi.
Ceai de sfeclă roşie.
Ceai de aloe vera.

| Sami4041 a răspuns:

O sa beau ceai de menta cu lamaie și de tei