| Adriana294 a întrebat:

Ce ceaiuri mi-ati recomanda pentru linistire, sa fii mai calm? Sunt asa agitata din cauza atacurilor de panica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa ceri sfatul medicului...
Eu beau ceai de tei/valeriana...
O zi buna sa ai happy

| WhiteLife a răspuns:

Îți recomand Plantextrakt-extract din muguri de mar, nu e ceai, dar e foarte bun.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexCristi97 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la magazinu/farmacia naturista si sa intrebi acolo. Unele ceaiuri au efecte adverse administrate pe termen lung. De asemenea, cu un ceai tratezi efectele atacurilor de panica si nu cauza. Descopera cauza si trateaz-o/ depaseste frica sau elementul care le declanseaza.

| AlexCristi97 a răspuns:

Am un prieten care mai avea atacuri de panica si erau destul de violente: simtea ca se sufoca, stari ca de lesin. A fost la medic si i-a dat niste pastile pe care nu le-a luat niciodata, dar simplul fapt ca le tine dupa el ii da siguranta ca in cazul in care se intampla ceva, se poate calma repede.

| moniii5 a răspuns:

Buna,in primul rand ar trebui sa consulti un psihiatru,asta daca nu ai facut-o pana acum! Pt atacuri de panica ceaiurile sunt apa de ploaie! Totusi sunatoarea, teiul, valeriana, lavanda, etc sunt bunicele, dar nu pentru ce ai tu!

| eminescuhipiot a răspuns:

Musetelul si socul, cu putina lamaie si eventual miere. Dar ceaiurile nu vor reusi sa-ti rezolve probleme mai grave, atacurile de panica nu le poti trata cu o planta.

| Adriana294 explică (pentru eminescuhipiot):

A da mi-am facut o programare si ma duc la un pshiolog

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Adriana294):

Numai ca Psihologul nu este medic, Psihiatru este in schimb.

| Amanda1994 a răspuns:

Cea mai buna recomandare este sa mergi la medic el iti va prescrie o reteta pentru atacurile de panica. O zi frumoasa.
https://www.youtube.com/c/BlueGravitty