| mariuschakra12 a întrebat:

Ce efecte adverse au pastilele precum paracetamol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Fiecare medicament are alte efecte. Paracetamolul imbolnaveste ficatul. Mareste tensiunea (de la aspirina din continut). Mai are si altele pe care nu le stiu. Dar poti citi in prospect. Fiecare medicament are un prospect in care scrie la ce ajuta si care sunt efectele adverse.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Paracetamolul este o pătulă?
Eu stiam ca patulele sunt niste flori. Numite si crăițe.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru mariuschakra12):

Fiecare medicament are alte efecte. Paracetamolul imbolnaveste ficatul. Mareste tensiunea (de la aspirina din continut). Mai are si altele pe care nu le stiu. Dar poti citi in prospect. Fiecare medicament are un prospect in care scrie la ce ajuta si care sunt efectele adverse.