| anonim_4396 a întrebat:

Ce este ischioza, imi puteti da mai multe detalii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Ischioza e o boala asemanatoare cu psoriazisul o boala metabolica care se manifesta pe piele si care nu se mai vindeca pentru ca pielea isi modifica aspectul si functiile sunt accelerate cele de refacere a epidermei se produce prea mult si nu se poate regla sa se refaca straturile de piele in ritm normal si ea se crapa se descuameaza etc deci eu cred in mare ca asta e ischioza daca ma insel scuze

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cumva ichtioza (o boala genetica de piele)? Ca eu de ischioza n-am auzit.