| MestecGuma a întrebat:

Ce face un medic primar geriatru
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Se ocupa cu preventia, diagnosticul și tratamentul bolilor și al disabilitatilor persoanelor batrane si nu poate fi medic primar ci doar medic specialist (este o diferenta mare ca ala primar le stie pe toate cum s-ar zice iar cel specialist este doar intr-un domeniu).

| ElenaSA a răspuns:

Ofera consultatii in legatura cu bolile batranetii. Poate te ajuta sa fii sanatos si sa intarzii efectele imbatranirii.