| adri a întrebat:

Ce facem daca avem calcaile uscate si in genere pielea de pe picioare e tare uscata. Aveti vreun remediu? as vrea naturale. mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Dupa o baie calduta, curata calcaiele cu o piatra ponce, apoi aplica o crema foarte grasa, de exemplu crema de galbenele in aceste cazuri este foarte indicata, sau mai tine picioarele in apa cu zeama de lamaie timp de 30 min, apoi clateste, acest lucru il poti face in fiecare zi, vei vedea ca intr-adevar se vad schimbari.Succes.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mască puternic hidratantă și apoi o cremă hrănitoare te poate ajuta.
Mergi la farmacie sau la centrele Plafar.
Pa, pa.