| shhhs a întrebat:

Ce faci in cazul in care, accidental ti-ai taiat degetul cu, cutitul? Nu ma refer la o zgarietura, ci la faza ca ti-ai taiat o bugata de deget... stiu ca trebuie sa mergi la spital, da pana ajungi ce faci? pui bucata aia de deget taiata in gheata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alysha a răspuns:

pai ...intr-o punga cu gheata...

18 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De unde-ai cumpărat cuțitul laughing?

| shhhs explică (pentru floresdemayo):

De la magazin. happy

| floresdemayo a răspuns (pentru shhhs):

Credeam că de la vreun ucigaș in serie laughing

| shhhs explică (pentru floresdemayo):

Cine stie, poate producatorul e ucigas in serie. happy

Răspuns utilizator avertizat
| muffinfactory a răspuns:

Cum sa-l tai cu cutitul copile? crezi ca osul se taie asa usor cu cutitul?
rolling on the floor)))))))) dafuck o.O

| shhhs explică (pentru muffinfactory):

Da draga mea, unei cunostinte i s-a intamplat. Ar trebui sa folosesti ''copile'' daca stii sigur ca persoana cu care vorbesti are sub 10 ani.

| muffinfactory a răspuns (pentru shhhs):

Cu un cutit sa tai osul? imposibil. poate cu drujba ceva laughing dar cu un cutit in niciun caz... oasele nu sunt facute din plstilinahee hee

| shhhs explică (pentru muffinfactory):

Uite ca s-a intamplat sa-si taie osul cu, cutitul. Apropo, scopul raspunsurilor e sa ajutam...consideri ca m-ai ajutat? happy Daca tot esti asa experta, atunci puteai sa vii cu un sfat.

| muffinfactory a răspuns (pentru shhhs):

Nu trebuie sa fi expert, intreba tu pe oricine rolling on the floor cu cutitu? CLAR nu. poate cu drujba, am mai zishee hee ah, si cunostinta aia a ta taia acolo 3 ore incontinuu? creca nu degetul era problema, ci gandirea straight face si "copile", copil esti pana la 18 ani nu pana la 10 :*

| shhhs explică (pentru muffinfactory):

Wow, m-ai impresionat cu faza cu majoratul. laughing Ruda aia a mea folosea un cutit de macelar, tinea carnea, a ridicat cutitul si a lovit cu putere, asa si-a taiat degetul. happy
Poti fi serioasa?!

| muffinfactory a răspuns (pentru shhhs):

Pai zi asa, cutit de macelar e altcevalaughing din ce ai zis tu se intelegea ca acasa cu un cutit normal...

| shhhs explică (pentru muffinfactory):

Poate asa ai inteles tu, eu nu am precizat nimic despre un cutit normal...

| alysha a răspuns:

Eu cunosc un caz in care o femeie si-a taiat mana cu totu de la incheietura. au dus-o la spital si i-au cusut-o la loc. acum e bine merci k si cum nu s-ar fi intimplat nimic. asa ca nu vad nimic ciudat daca ti s-ar coase degetu la loc.

| shhhs explică (pentru alysha):

Intrebarea e, in ce ar trebui sa tinem bucata de deget, sau chiar mana pana ajungem la spital?

| alysha a răspuns (pentru shhhs):

pai ...intr-o punga cu gheata...