| Gonzales a întrebat:

Ce fel de ceai imi recomandati pentru ca sa scap de durerea amigdalitelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Cald! laughing
Se beau ceaiuri din salvie, nalba mare, coada calului, care sunt dezinfectante si antiinflamatorii.

Si iti mai recomand si un control happy

| Siminik a răspuns:

Ceai de tei cu lamaie si cu miere!

| 3ntzz a răspuns:

Ceai de Tei.
Crede-ma este foarte bun si te ajuta foarte mult impotriva tuturor dureilor de gat.
Acum cateva zile tuseam in prostie si nu ma puteam opri.
Apoi am lat un ceai de Tei si totul s-a rezolvat.
Deci crede-ma chiar este foarte util.
Mult succes!
A si sarbatori fericite!