| barosanu69 a întrebat:

Repede va rog, ce fac sa scap de durerea de măsea? In afara sa ma duc la medic. Ce solutii imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde! Daca maseaua este cariata, nu ajuta nimic la durere!

| Freya1 a răspuns:

Calmante: aulin, ketonal, ketorol...

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Ia un aulin. Sau augumentin. Cel mai bun. Îți trece imediat. Augumentin e antibiotic deci trebuie sa îl iei așa cum scrie pe prospect.

| sorin_6068 a răspuns:

O fiola de algocalmin tii 1 minut la măsea și apoi dai afara

| NicolaeP a răspuns:

Daca vrei sa scapi de durere pentru moment incearca ketorol, dar ai grija iti poate da dureri de stomac

| Dascalescu_Alina_1992 a răspuns:

Acum cât e luna în descreștere, și Mercur în retrograd, iei si ingropi la radacina unui copac dintr-o intersecție din apropierea casei, o piatra, un fir de par de al tău și un bilețel pe care îți scrii dorința. Trebuie săpată o groapa de 30cm adâncime. Maine vei fi ca nou. Nici nu e nevoie de dentist