| LexiEla a întrebat:

Vreau sa scap de cearcane. Ce remedii narurale imi recomandati, cu excepria castravetilor si pliculetelor de ceai verde?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand odihna de noapte, culcat la 10 si dormit cel putin 8-9 ore!

| untu a răspuns:

Foloseste REMESCAN de la farmacie, o solutie naturala pentru pungile si cearcanele de sub ochii, efectul va aparea dupa trecerea celor 2 minute!

| Clockwork a răspuns:

Raspunsul e simplu bro. Somn de minim 8 ore tati.

| CristinaElena128 a răspuns:

Pentru a le trata poti folosi ceva remedii naturiste, cartof crud, cartoful trage, dar trec foarte foarte greu si reapar. Pentru a nu mai reaparea bea foarta multa apa si dormi suficient.

| Nadia140 a răspuns:

Amestecă suc de cartofi cruzi cu suc de castravete şi aplică în jurul ochilor.Amestecă sucul de castravete cu zeama de la o lămâie.Sucul de roşii.Suc de ananas cu pudră de turmeric.Cateva retete dar cel mai important bea cel puţin 8 pahare de apă zilnic, dormi minimum 8 ore, scade consumul de alimentele sau suplimentele care conţin vitamina A şi foloseşte creme pe bază de ulei de migdale şi niacinamidă