| anonim_4396 a întrebat:

Ajuuutooor va rooog am baut ceai fierbinte si nu stiu cumsa scap de durerea de pe limba crying(( CN MA AJUUUTAA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Te-ai ars pe limba! repede repede ceva rece pe limba un cub de gheata, un fruct congelat un iaurt rece.Imi pare rau dar totul o sa fie bine.

| Bââzz a răspuns (pentru Raniia):

Iti multumesc :*

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru refacere mai rapida pune glicerina boraxata cu propolis!

| mona a răspuns:

O sa treaca de la sine, cunosc senzatia

| Criiistinutsa a răspuns:

O sa treaca cu timpul.

| myruna2012 a răspuns:

Puneti gheata in gura! rolling on the floor