| AbyAlberto15 a întrebat:

Salut,tot stau pe gânduri cu aceasta dilema...am 16 ani împliniți și m-au luat foștii mei colegi de generală la înălțime cu multlaughing eu am doar 1.66......in cls a 7 a am fost cel mai scund și m-am înălțat in a 8 a eram cel mai înalt. Oare ma mai înalț? Tatăl meu are undeva la 1.76 și mama 1.59

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vei mai crește.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil o sa te mai inalti, fa sport si mananca sanatos si asteapta pana pe la 19-20 de ani, dupa acea varsta o sa incepi sa ramai cu inaltimea respectiva.

| ShaOfHatred a răspuns:

Totul ține de genetic. Până la 21 de ani o să te tot dezvolți. If not, you smol, deal with it

| Zven1303 a răspuns:

Stai liniștit că mai ai până la 20-21 de ani de crescut, atât timp cât nu sunt factori de oprire a creșterii cum ar fi fumat sau sporturi care îți opresc creșterea o să crești cel puțin 1.70. Daca vrei sa crești mai mult apuca te de baschet, înot sau alte sporturi care te inalta(sala nu te inalta)