| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă Aslo 200 pozitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Testul ASLO se face in infectiile streptococice, pentru a diferentia streptococii de grup A de cei non-A.

| anonim_4396 explică (pentru AndreiWeisz):

Da, l-am făcut și mi-a ieșit aslo 200 pozitiv, înseamnă ca am avut infecție streptococic?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai stiu exact cum e cu valorile normale, daca gasesti vreun interval si este in afara lui inseamna ca da.