| Ada477 a întrebat:

Ce înseamnă când îți vâjâie urechea dreaptă? Am aceste vâjâieli de câteva luni. Poate ascunde ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai un medic poate spune. Poate fi tensiune, poate fi o infectie, etc. Pe aici nu sunt medici si eu zic sa te grabesti sa mergi la medic! Poate fi ceva grav!

| JustDeedee a răspuns:

Soluția e la medic! Nu mai aștepta niciun minut dacă situația persistă de câteva luni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este,, ca nu se poate vindeca, nu exista tratament pentru asa ceva fiindcă nu e o afecțiune în sine, este un simptom al unei afecțiuni de care tu nu ști, se numește tinitus, și pentru asa ceva nu exista tratament, și nimic nu poate trata tinitus - ul, trebuie sa descoperi cauza, dar chiar și asa nu o sa scapi de axel vajait, la mine e cu tiuit în ureche mie mi-o spus medicul ca nu se poate vindeca, ca trebuie sa ma obișnuiesc, și m-am obișnuit. Totuși, vizitează un medic ORELIST, dacă e cauzat de o infecție /inflamare a urechi, exista o șansă foarte mica, dar exista sa scapi de TINITUS