| Baciu_Maria_1952 a întrebat:

Ce inseamna nodul peritonial iodofil localizat gastrohepatic si nodul pusacrat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Asta e rezultat de scintigrafie? Sau doar CT?

Din pacate nu sunt in masura sa iti spun ce inseamna si sunt foarte putine persoane pe acest site care sa poate "traduce" diagnosticul asta. Trebuie sa mergi cu rezultatul la medicul tau de familie pentru interpretare.