| mioana a întrebat:

Ce masuri trebuie sa iau daca am mai multe globule rosii decat albe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua masuri. In mod normal ai cam 4-5, 5 milioane de globule rosii si cam 4-9 mii de globule albe intr-un milimetru cub de sange.

Bula
| Bula a răspuns:

Asa este normal! Globulele rosii trebuie sa fie mult mai multe! Daca ai globule albe in exces, atunci este problema!

| mioara a răspuns:

Sa ceri parerea unui dr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa ai globule rosii mai multe decat albe. Invers ar fi o problema.