| cristiansonix a întrebat:

Ce trebuie sa mananci cand ai in sange mai multe globule albe decat rosii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Numarul celulelor albe e mult mai mic decat numarul celulelor rosii. Asa este normal. Cresterea peste normal a celulelor albe este semn de inflamatie, infectie sau boli mult mai grave precum leucemiile. Gasesti mai multe detalii despre celulele albe si rosii din sange aici: http://www.i-medic.ro/analize/test-hemoleucograma-completa

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la medic pentru un consult, investigatii si tratament. Multa sanatate!

| Rosaria a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor si sa ii ceri sfatul, ca poate ai anemie sau, Doamne fereste, cancer de sange, cu alte cuvinte leucemie.

| calitro a răspuns:

Consulta un doctor specialist, trebuie sa faci tratament daca ai leucocitele mari.

| cristiansonix explică:

Ms,dar nu am eu problema asta oricum mai astept raspunsuri

| domnulgoe a răspuns:

Nu sant doctor dar cred ca pentru a echilibra numarul globulelor rosii cu cel al globulelor albe, trebuie sa consumi globule rosii.

| play007 a răspuns:

De obicei se inmulteste numarul de globule albe cand apare o infectie in organism ca atare consulta medicul de familie...

nu te trata dupa ureche!