| mariazet45 a întrebat:

Ce medicamente as putea lua pentru elasticitatea venelor si a pielii? Pe scurt trebui sa va spun ce mi s-a intamplat. Am simtit o piscatura la picior si am dat cu degetu mai apasat, atunci mi s-a luat o pielita de pe un vas de sange si inceput sa imi curga sange, sa siroieze sangele, nu am simti nici o alta durere. Binenteles ca am oprit aceasta sangerare dar imi e teama sa nu se mai repete si sa se intample prin somn, atunci ar fi grav. C e pot face sa nu se mai intample asa ceva >
Am varice, tromboflebita, insuficienta venoasa, acesta e istoricu picoarelor mele, acum speram sa nu mai am probleme pentru ca pana nu de mult aveam 110 kg, acum am 88 si am parca si mai multe probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unge-te cu hepathrombin, dar numai pana ajungi la medic.

7 răspunsuri:
| mariazet45 explică:

Asta stiu si eu ca trebuie sa ma duc la medicu de famile dar voiam sa stiu daca pot lua ceva pana sa ajung la el, ca momentam nu pot merge.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Numai un medic iti poate recomanda ceva

| ellai a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie. el va sti cel mai bine ce medicamente sa iti prescrie. poate cine stie ce medicamente iti trebuie si ce ti-am spune noi ti-ar face mai mult rau.

| mikella a răspuns:

Daca nu poti merge suna la un doctor si cheama-l la domiciliu. dar ingrijeste-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ruscoven gel + Difabiol comprimate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc Maria Trifina si sufar de aceeasi boala ca si tine -pentru asta fac tratament cu niste medicamente pe baza de sulfina -melilotus-MELIVEN se numesc. si mai am o pudra tot pe baza de sulfina - LIMFOVENODREN se numeste si care cicatrizeaza si intareste vena- te dai cu ea dupa ce speli
locul si e -curat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva naturist nu iti face rau
-sulfina este foarte buna pentru asa ceva- contine cumarina si intareste dezinfecteaza si cicatrizeaza.Sbt medicamente naturiste din sulfina-MELIVEN, CUMADREN.totusi mergi si intreaba in doctor