| LegionarulRoman a întrebat:

Ce paine mancati cel mai des?

P.S:eu incerc pe cat posibil sa mananc numai de secare sau cu tarate(adica cu tot bobuL)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Eu mananc de obicei paine alba.Stiu ca nu este foarte sanatoasa(de fapt, nu este deloc sanatoasa), dar are un gust foarte bun si imi place.In schimb, painea pe care o mananci tu este foarte sanatoasa.Continua sa mananci paine de secara si cu tarate.Ele te vor ajuta sa iti mentii sanatatea si imunitatea happy.Voi incerca si eu de acum inainte sa mananc paine de secara si cu tarate, pentru ca stiu ca este mult mai sanatoasa decat cea alba.Eu iti recomand sa mananci si paine neagra cu seminte(are un gust bun si este sanatoasa). Bafta in continuare! Sper sa iti mentii sanatatea!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu de cativa ani numai graham mananc dar mai am mici scapari la paine alba proaspat scoasa din cuptor

| thegatekeeper a răspuns:

Nu mananc paine zilnic, ci doar ocazional. De obicei, in jur de 10 felii la 2-3 saptamani sau chiar mai rar si doar paine de secara sau din mai multe cereale integrale si seminte.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Eu mananc si iti recomand painea facuta in casa! Cea mai sanatoasa si cea mai buna! happy

| MadalinaIoana13 a răspuns:

Inceaca sa cumperi paine de la firma Oltina!