| daana a întrebat:

Voi ce mancati in fiecare zi? Si in ce cantitati? Eu sunt subponderala si nu stiu cum sa mananc sa fiu normala. Va intreb pe voi pentru ca sigur sunteti normali. Mancati 2 feluri la amiaza? Cate felii de paine? Eu mananc o felie de paine. E prea putin, nu?

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Eu nu mananc deloc paine, nu mananc aceeasi mancare in fiecare zi, la mic dejun pap:un ou fiert(doar albusul)si o felie de branza, la pranz mananc niste peste facut la cuptor cu o salata(rosii, castraveti, avocado)iar seara doua merebig grinSunt multe mancaruri cum ar fi:supa de pui, legume la cuptor cu piept de pui, ciorba cu carne de vita si legume, lactate multe, iar ca desert poti manca cate o bucatica de ciocolata sa contina cacao 80% sau putina inghetatica, nu o caserola odatahee heeBafta!
Apropo sa bei cat mai multe lichide, de preferat apa(iti arde toate caloriile)happy

| catthshshshs a răspuns:

De preferat este sa incluzi in alimentatie dimineata cereale cu lapte, multe legume, fructe. Consuma de 2-3 pe saptamana carne de pui sau peste.