| AvalohAlyn a întrebat:

Smoothie-uri din fructe de la blender sau sucuri naturale din fructe de la storcator?
De care preferați și de ce?
Sau preferați sucurile din comerț?,(eu vreau să mă las de ele, de asta mi-am luat și blender și storcător).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Smoothie fiindca poti sa adaugi tot felul de ingrediente (seminte de in, frunze de spanac, seminte de chia).

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sucuri la blender pentru ca intra si pulpa, nu se arunca nimic, iar in pulpa exista minerale, vitamine, enzime si clorofila necesare organismului. Dar mai nou prefer sa mănânc fructul sau zarzavatul sau leguma fara sa mai fac suc din ele.

| marian170876 a răspuns:

Smoothie la blender clar. Mult mai sanatoase. Cateva idei aici: https://organicsfood.ro/bauturi-sucuri-naturale-ceaiuri/smoothie-uri/