| lovegirl15 a întrebat:

Ce parere aveti despre apa de gura Listerine cu efect de albire? A folosit-o cineva? Da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Pe bune? fiul meu foloseste de 2 ani numai aceasta apa, cum se face ca eu nu am observat minunea? dam raspunsuri doar de dragul fundelor?
O zi buna!

7 răspunsuri:
| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| pantera30 a răspuns:

Da sunt rezultate dupa o luna de folosire de 2 Ori pe zi si trebuie sa fie dinti tai naturali nu de aia pusi. Multa sanatate

| lovegirl15 explică (pentru caramela):

Deci sa inteleg ca nu prea se observa efectele. Nu stiu, acum o sa o intreb si pe doctorita mea, dar trebuie sa ma duc la control abia in februarie si nu m-as duce la ea doar pentru atat.

| caramela a răspuns (pentru lovegirl15):

Buna happy
Doctorii zic multe, numai ca, faptele nu prea se vad...
Daca consulti 7 medici, toti au opinii diferite.
O zi buna sa aihappy

| lovegirl15 explică (pentru caramela):

Da, asta cam asa e. Eu pana vara asta, in 18 ani de zile, nu am folosit niciodata apa de gura. Am inceput sa folosesc abia la inceputul toamnei, la recomandarea medicului. Si pot sa spun ca am o dantura destul de sanatoasa si fara apa lor de gura, dar mna, am zis ca oricum nu are ce sa strice.
Acum, am auzit si de apa asta si ma intrebam daca contribuie intr-adevar la albirea dintilor.

| caramela a răspuns (pentru lovegirl15):

Depinde si de gena/si de alimentatie/tutun/cafea etc.
Parintii/bunicii nu mai foloseau apa de gura si nici pasta de dinti, in xchim, aveau o dantura perfecta si se spalau cu sare fina.

| caramela a răspuns (pentru pantera30):

Pe bune? fiul meu foloseste de 2 ani numai aceasta apa, cum se face ca eu nu am observat minunea? dam raspunsuri doar de dragul fundelor?
O zi buna!

| Rotari_Daniel_2001_0lqJ a răspuns:

Nu e cea mai buna.Topeste smaltul dintilor ...de aceea ii albeste.Dar daca ai o vinataie si dai cu Listerin trece pina in ziua urmatoare