| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Ce părere aveți despre acea pudră neagră de albire a dinților de la Better Smile? A folosit cineva? Îmi puteți spune dacă dă rezultate?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pudra este carbune activat, adica fine cristale care sunt abrazive si care, in timpul periajului, ar trebui sa ajute la curatare.
Fii vigilent(a) totusi! Prea mult si de prea multe ori poate duce la erodarea smaltului!

2 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Iti recomand benzi de albire a dintilor white crest. Da, sunt scumpe(15 lei doua benzi) dar dau rezultate. Este recomandat sa folosesti pasta de dinti sensodyne dupa folosirea lor.
Eu le-am testat 7 zile si s-a vazut diferenta.
Pudra aia neagra pare dubioasa, este doar carbune amestecat cu alte igrediente

| PsyhoChild a răspuns (pentru PsyhoChild):

Ingrediente*
Am uitat sa mentionez. Cum spune si Impersonal, tipurile acestea de produse duc la erodarea smaltului. De asta folosesti sensodyne, pasta foarte buna pentru intarirea smaltului