| micurutza2005 a întrebat:

Ce parere aveti despre razele infrarosii au contraindicatii, la ce se pot folosi, dauneaza la ceva? eu am auzit ca sunt singurele raze care nu sunt nocive pentru.organism (chiar si razele de soare sunt daunatoare ), dar am auzit de curand ca unei persoane i s-a spus in strainatate de catre dr.ca nu are voie sa foloseasca raze infrarosii pentru coloana ei, deci care e adevarul sunt daunatoare sau nu razele infrarosii? daca da, de ce s-ar folosi in incubatoare la bebelusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| micurutza2005 explică:

Sorin, a nu confunda razele infrarosii cu razeleX, care da le folosesti la filme pentru.coloana, rinichi etc.

| sorin a răspuns:

Sunt daunatoare, mai ales daca faci des contoale si raze.