| anonim_4396 a întrebat:

Ce parti ale corpului le expunem in cele 15-30 de minute de stat la soare (pentru a se sintetizeaza corect vitamina D), fara a folosi crema cu protectie solara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fata, mâinile, picioarele, toracele, spate. orice parte a corpului epilată, de preferat, pentru a te expune mai bine.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca esti cat o balena vei avea nevoie de un soare mai mare; glumesc.
cu cat suprafata expusa este mai mare : cu atat este mai bine.
protejaza cu deosebita atentie zona genitala si capul

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

No comment! 1.74, 55 KG, f big grin Thanx anyway!

| AndreiWeisz a răspuns:

Ideea e ca pielea sa fie expusa, e suficient sa mergi si sa stai in parc vreo 20 de minute la soare pentru asta. Daca vrei sa te bronzezi conteaza si ce parte expui laughing