| SamsungGalaxyS3 a întrebat:

Ce pasta de dinti pot folosi numai pentru :
- anti carierea dintilor
- albirea dintilor
- indepartarea pietrei de pe dinti happy
Vreau paste specializate si sa le comand de pe net, toate de la aceeasi gama ( Colgate etc.)
funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti recomand colgate max white one

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Nu exista paste de dinti care sa iti rezolve cariile sau sa iti indeparteze piatra. Asta se face doar la stomatolog.

| Danyelytha a răspuns:

Buna eu am avut ceva probleme cu dintisorii. Medicul mi-a recomandat senzodyne te poti duce in supermarket sau la farmacie (sunt mai multe tipururi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
AquaFresh sau Blend-a.med iarăşi dă rezultate optime!
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

Orice pasta de dinti care contine fluor este una buna! Din puntul meu de vedere restul este publicitate!

| silvius162003 a răspuns:

Gama Glister are un pachet complet pentru ingrijirea orala: pasta de dinti, periuta, apa de gura, ata dentara, spray de gura. Le poti comanda de pe internet. Daca doresti mai multe detalii despre ce le diferentiaza de cele de larga circulatie, imi poti lasa adresa ta de mail sa putem discuta.

| SamsungGalaxyS3 explică (pentru silvius162003):

Ok, mai bine da'mi pe privat adresa ta de email big grin