| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Ce patesti daca ai hemoroizi si nu te duci la doctor? de cateva zile, poate chiar o saptamana-doua cand fac treaba mare si ma sterg, vad putin sange pe hartia igienica. Imi e frica si rusine sa ma duc la doctor. ce as putea pati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu mergi la medic pentru tratament hemoroizii se vor dezvolta (vor creste ca numar si marime) si vei avea dureri tot mai mari si vor fi mai greu de tratat.
N-ai de ce sa-ti fie rusine, multi au hemoroizi, de altfel si eu am avut, asa ca du-te repede la medic.

| RAY a răspuns:

Se poate ajunge si la cancer, asa ca informatie

| zăGhost a răspuns (pentru RAY):

Sperii omul degeaba. Una e sa confunzi simptomele si alta sa afirmi ca hemoroizii pot provoca cancer.

| RAY a răspuns (pentru zăGhost):

Prin frica omul da importanta unui lucru

| ibaal a răspuns:

Fara rusine!
Sunt multi care sufera de asa ceva!
Iti da un tratament si scapi de dureri! happy

| Stropdeploaie a răspuns:

Este posibil sa ai o fisura anala. poti merge la farmacie si sa ceri ceva. pentru fisuri anale. plus hemoroizi.Incearca sa eviti constipatiile!