Întrebare recomandată | Lexu12 a întrebat:

Ce pot face ca sa scap de parul gras? Am 13 ani si am parul foarte gras,adica daca il spal sambata seara duminica deja e uleios.
Recomandati-mi un sampon,un balsam,un tratament, orice ca am un par atat de urat ca-mi vine sa nu-mi mai iau capul cu mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Spala parul cu cei din frunze de nuc/pelin/urzica si splala-l mai rarut, adica de 2 ori pe saptamana...
Eu asa am scapat de acest chin.
O zi buna sa aihappy

| Aurochas a răspuns (pentru caramela):

Merci,o sa incerc eu happy

| Maria_Miruna_1992 a răspuns:

Incearca un sampon pe baza de urzică. sau cumpara de la piata frunze de urzica si fa-ti un fel de tratament. Amesteca 4-5 frunze între-un bol cu apa calduta si spala-te pe cap

| Gabriiela_Petronella_1990 a răspuns:

Heii, pai eu spun sa te speli cu sampon de urzica, nu e scump si se gaseste oriunde, spala-te de 2-3 pe saptamana, eu asa fac laughing :*. Sau iti poti da dupa baie cu o cana de otet si apoi stai cu el in cap cateva minute laughing, functioneaza.